Páralecsapódás
Ugye nem szeretné, hogy így nézzenek ki az ablaküvegei?
Ahhoz, hogy megelőzze ezt a jelenséget a következőket teheti:
Ha lehetséges ne a szobába teregesse ki a ruhákat száradni.
Főzéskor illetve zuhanyzáskor zárja be az ajtókat, és azt követően gondoskodjon a szellőzésről valamint a légcseréről.
Rendszeres szellőztetés naponta 5 perc kétszeri alkalommal.
A levegő páratartalma ne emelkedjen 40% fölé illetve a hőmérséklet állandó 21 C° tartása.
A páralecsapódás keletkezésének az oka, hogy a hideg üvegfelületen a meleg levegő lecsapódik és a hőmérséklet különbség miatt a meleg levegőben lévő víz kicsapódik.
Természetesen az ablakszigetelésnél figyelembe vesszük a párosodást és ennek megfelelően alkalmazzuk illetve látjuk el tanácsokkal a megrendelőinket.
Hőszigetelt üveg párosodása.
Ha a hőszigetelt üveg be párásodik akkor nem sok választásunk van csak a csere jöhet számításba. Ugyanis ez abból adódik, hogy rosszul építették össze az üveg szerkezetet, javításra nincs lehetőség.
Érdeklődnék,hogy hőszigetelt üveget lehet-e LLumar fóliával utólagosan szigetelni, párásodás elkerülése érdekében?Tata környékén van-e partnerük?
Igen lehet utólag szigetelni de a párásodást nem biztos, hogy elkerüli. Tata környékén nincs partnerünk.
Kedves Zoltán!
Sajnos a műanyag nyílászáró üvegébe beépített Aereco pára elvezető ellénére is (egy éve lett beépítve) újra penészedik a fal (konyha). Valósznűleg hőhíd is van, mert a gázkonvektor a konyha másik oldalában van. A lakás földszinti. Évekig semmi baj nem volt, csak mióta a bejárati ajtót is lecseréltem, valőszínűleg hermetikusan lezártam a lakás természetes szellőzését.Tanácstalan vagyok, érdeklődnék, hogy megoldás lenn-e fa vagy alu nyilászáró csere, vagy más a probléma. Vállal helyszíni megtekintését és szaktanácsadát, mielőtt nagyobb kiadásokba fognék?
Köszönettel,
Erdei Tamás, Bp. 14, ker. Kalapács utca.